سفر به مالزی پایتخت غذاهای خیابانی آسیا

آکواریوم کوالالامپور | KL Aquariaآکواریوم مالزی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور بوده که در سطح بین المللی حرفی برای گفتن دارد. این آکواریوم در مرکز کنوانسیون مالزی قرار گرفته و منطقه ای به اندازه 464 هزار و 515 متر مربع را پوشش می دهد. در این آکواریوم که بیشتر تونلی به اندازه 90 متر دارد، می توانید بیش از 150 گونه آبزی را تماشا کنید.

برج‌های دوقلوی پتروناس | Petronas Twin Towers شاید تمام مردم جهان شهر کوالالامپور مالزی را با تصویری از این برج ها بشناسند. بر روی بیشتر کارت پستال ها تصویر و عکسی از برج های دوقلوی پتروناس می بینید. بدون شک یکی‌ از  جاذبه های دیدنی‌ و معروف ترین ساختمان های دنیا که توسط معماری به نام سزار طرای شده، برج‌های دوقلوی پطروناس در مرکز شهر کوالالامپور است.

غارهای باتو یا میمون ها | Batu Caves یکی‌ از مراکز توریستی مالزی یا جاذبه های گردشگری کوالالامپور باتو کیو یا غار میمون ها است. اگر از شهر کوالالامپور 11 کیلومتر دورتر شوید به غارهای باتو می رسید. غارهایی که در میان صخره ها و تپه هایی با قدمت 400 میلیون سال قرار گرفته اند. همچنین بنای مذهبی این منطقه با مجسمه های بسیار بزرگ و دیدنی اش، 100 سال قدمت دارد.

برج کی ال | KL Tower برجی است که در منطقه حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس قرار گرفته است و گردشگران می توانند برای تماشای شهر از نمای بالا به تراس دیده بانی آن بروند. ارتفاع برج کی ال در میان جاذبه های گردشگری کوالالامپور 421 متر بوده  که در حال حاضر این بنا را تبدیل به پنجمین سازه بزرگ دنیا نموده است.

موزه ملی مالزی | National Museum of Malaysia یکی از موزه های دیدنی و تماشایی در میان جاذبه های گردشگری کوالالامپور موزه ملی مالزی است که در نزدیکی باغ های دریاچه پردانا واقع شده و نشانگر تاریخ این کشور است. همچنین منطقه جالان دامانسارا در کوالالامپور مالزی یکی از دیدنی ترین محله های مالزی است. ساختمان موزه ملی بنایی دیدنی با معماری بومی است که دستاوردهای افراد سیاسی مالزی به همراه گنج هایی که از سلطان ترنگانو باقی مانده را در این موزه می توانید ببینید.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور در مالزی آنچنان فراوان است که تنها در 4 روزی که اکثرتورهای گردشگری در این شهر به سر می برند، نمی توان به دیدن تمام این جاذبه ها رفت. با این وجود، حدود 10 جاذبه در این شهر هستند که به طور یقین باید از آن ها دیدن نمود. جاذبه هایی که هر چند همگی ساخته دست بشر هستند و پیشرفت تکنولوژی را نشان می دهند اما با یکدیگر بسیار متفاوت بوده و بهترین های این شهر را به شما نشان می دهند.