سفری دو روزه به کوالالامپور؛ قطب گردشگری مالزی

 

کوالالامپور، شهری پر از جاذبه‌های دیدنی است و با اینکه در سفری دو روزه نمی‌توان از تمام آن‌ها دیدن کرد؛ اما با برنامه‌ریزی درست، امکان بازدید از مهم‌ترین دیدنی‌های پایتخت مالزی وجود دارد.کوالالامپور، شهری با مساجد باشکوه، معابد چینی رنگارنگ و مناطقی پر جنب‌وجوش است؛ به این موارد، مرکز مدرن شهر یعنی برج‌های پتروناس با شهرت جهانی و غذاهای خیابانی بسیار خوشمزه را هم اضافه کنید.

 

روز اول: آشنایی با تاریخ مالزی و غذاهای هندی

در روز اول سفر به کوالالامپور، از موزه‌ی ملی دیدن کنید، گشتی در محله‌ی هندوستان کوچک بزنید و عکس‌های زیبا و اینستاگرامی از برج‌های پتروناس بگیرید. روز خود را با چشیدن طعم برنج سرخ‌شده و آیس نسکافه در رستوران ناسی کاندار در پنانگ شروع کنید. سپس بازدیدی از موزه ملی داشته باشید که تاریخ مالزی را از مهاجرت اولین انسان‌ها به این منطقه تا به امروز به نمایش گذاشته است.

بعد از ظهر و عصر:

در خیابان‌های محله‌ی هندوستان کوچک قدمی بزنید که یکی از پر جنب‌وجوش‌ترین محله‌های کوالالامپور به شمار می‌رود.با فرارسیدن غروب به مرکز شهر کوالالامپور بروید و از برج‌های پتروناس، مشهورترین سازه‌ی شهر، دیدن کنید. بدون تردید از تماشای این برج‌های دوقلو شگفت‌زده می‌شوید به‌خصوص که طبقه‌های بالایی آن تاحدودی به ابرها می‌رسد.

روز دوم: بازدید از طبیعت، آشنایی با اسلام و بازارهای شبانه

برای روز دوم سفرتان به کوالالامپور، بازدید از باغ‌های دریاچه، موزه‌ی هنرهای اسلامی و محله‌ی چینی‌ها را در برنامه‌ی خود بگنجانید. صبح روز دوم سفرتان را با یک کاسه نودل داغ شروع کنید. یک خودرو بگیرید و راهی باغ‌های دریاچه شوید؛ بهشتی که در قلب شهر پرهیاهوی کوالالامپور قرار دارد.

بعد از ظهر: آشنایی با اهمیت اسلام در مالزی

از آنجا که تحمل دمای هوای بعدازظهر کوالالامپور دشوار است، باید به فضای سرپوشیده پناه برد و چه جایی بهتر از موزه هنرهای اسلامی که در نزدیکی باغ‌های دریاچه و مسجد ملی قرار دارد. بازدید از این موزه‌ی چهار طبقه که 3٫5 دلار هزینه برمی‌دارد، یک تا دو ساعت طول می‌کشد. از بهترین بخش‌های موزه می‌توان به نمایشگاه‌های آلات موسیقی، ماکت مساجد و داستان  اسلام در گذر قرن‌ها، اشاره کرد.

عصر: گشت‌وگذار در محله چینی‌ها

سفر به کوالالامپور، بدون بازدید از محله‌ی معروف چینی‌ها تکمیل نمی‌شود. پس با قطار شهری یا خودرو، از کوالالامپور سنترال راهی پاسار سنی (Pasar Seni) شوید. اگر هم در نزدیکی مسجد ملی هستید، می‌توانید با پای پیاده این مسافت را طی کنید. پس از رسیدن به محله‌ی چینی‌ها، گشتی در بازار مرکزی بزنید و از قدیمی‌ترین معبد هندو موسوم به معبد سری ماهاماریامان نیز دیدن کنید.

شب: خرید از مغازه‌ های سوغاتی در خیابان پتالینگ

انتهای سفر را به گشت‌وگذار در مسیرهای مارپیچ خیابان پتالینگ اختصاص دهید و به‌دنبال جاهایی باشید که تخفیف دارند یا نمونه‌ی غذای خیابانی خود را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. علاوه بر سوغاتی، می‌توانید بهترین غذاهای خیابانی کوالالامپور را نیز در خیابان پتالینگ پیدا کنید. از جمله این غذاها می‌توان به ساتای یا ساته اشاره کرد که شامل گوشت کبابی به سیخ کشیده‌شده همراه با سس است.