توریستی‌ترین شهرهای مالزی که کمتر کسی از آن ها خبر دارد!

 

مالزی را باید یکی از پرتوریست ترین کشورهای آسیا دانست. تنها 25٫83 میلیون گردشگر در سال 2018 از این کشور بازدید داشته اند. اگر بخواهیم توریستی ترین شهرهای مالزی را نام ببریم، قطعا به 10 شهر خواهیم رسید. 10 شهر در اطراف سواحل جزایر مالزی که هر گردشگری می تواند به آن سفر کند. پنج تا از این شهرها، بسیار کوچک هستند و تنها مقصد گردشگری کسانی اند که به دنبال مکان های کمتر شناخته شده اند.

بازدید از تایلند و مالزی همزمان در شهر کوتا بهرو

اگر به شمال شرقی شبه جزیره مالزی بروید، شهری به نام کوتا بهرو (Kota Bharu) خواهید یافت. شهری که در نزدیکی تایلند واقع شده است. برخی از گردشگرانی که وارد تایلند می شوند، از این شهر مالزی هم دیدن می کنند. شهری که نماد واقعی فرهنگ و تمدن اصیل مالایی است.

میری، شهری برای خریدی لوکس در مالزی

شهری مدرن در مالزی که بر پایه صنعت نفت ساخته شده است. این شهر ثروتمند نه تنها برای زندگی و سفر عالیست، بلکه مکانی برای خرید است. از رستوران های متعدد و با قیمت های مختلف گرفته تا انواع هتل ها، سفر را برای گردشگران دلپذیرتر کرده است. گردشگرانی که به شهر میری می روند، می توانند تمام غذاها و سوغاتی های تمام کشور مالزی را یکجا داشته باشند.

کوچینگ، شهر جنگلی با جاذبه های مجانی فراوان

کوچینگ (Kuching) را باید بزرگترین شهر در بورنئو دانست. اما همین شهر بزرگ، مکانی عالی برای تفریح و آرامش برای بازدیدکنندگان است. شهری با جاذبه های دیدنی فراوان که تنها گردشگران معدودی در میان توریستی ترین شهرهای مالزی آن را می شناسند. این شهر که در ساحل رودخانه ساراواک (the Sarawak River) قرار دارد، دارای یک تفرجگاه ساحلی جذاب و موزه های بسیاری است.

شهر کوتا کینابالو مالزی، شهری برای تفریحات ساحلی

ابتدا کوتا کینابالو مالزی (Kota Kinabalu) به خاطر ساختمان های بتونی اش، جذاب به نظر نمی رسد. این موضوع تنها هنگامی است که هنوز وارد یکی از توریستی ترین شهرهای مالزی نشده اند. به محض ورود به کوتاکنابالو مجذوب آن می شوید. این شهر در جزیره بورنئو واقع شده و کنار دریای چین جنوبی قرار گرفته است. به همین خاطر غروب های این شهر در مالزی بسیار مشهور و عاشقانه است.

کوالالامپور، پایتخت و مرکز اقتصادی مالزی

اولین مقصد و نقطه ورودی هر گردشگری به مالزی، پایتخت آن، کوالالامپور است. فرودگاه بین المللی کوالالامپور به تمام شهرهای مهم جهان متصل بوده و تنها 40 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد. این شهر را قلب کشور مالزی می دانند. جاذبه های بی شماری برای بازدید در این شهر پیدا می کنید. از برج های دوقلوی پتروناس گرفته تا مساجد زیبای جهان اسلام را در این شهر خواهید یافت.